Dobrodružné

Dobrodružné knížky byly vždy mou srdeční záležitostí, žánrem, se kterým jsem začínala, a dlouho se ho držela. Jsou určené pro mládež, ale čtou je rádi i dospělí.

Mým hrdinům je většinou 13-17 let. Některé knihy jsem psala jen tak pro radost, jiné vznikly na základě vyhlášených témat literární soutěže Albatrosu – Třeba „Tajemství staré lavice“ nebo „Myšák, Hvězda a ztracená vzducholoď“. První zmíněná v soutěži i skončila na třetím místě.

Za sebe mám nejraději hrdiny z knihy „Strážce tajemství“, a pokud nevíte, po které sáhnout, tak můžete zavítat s Natanielem na Královskou akademii – školu pro mladé rytíře. Pokud se to podaří, bude tahle knížka první z této kategorie, která půjde do tisku.

Popis

Příběh o přátelství, šikaně, ztraceném princi, strážcích tajemství a o tom, že věci nejsou černobílé a než si o někom uděláme ukvapené závěry, je dobré přemýšlet, protože pomoc někdy najdeme na tom nejnečekanějším místě. Odehrává se ve fiktivním středověku ve smyšleném kraji.

Král Geren, který se násilím zmocnil trůnu, je vážně nemocný. A někde na tajném místě se skrývá jediný syn předchozího krále, kterého Geren kdysi zabil. Kdo jsou to strážci tajemství a co vědí? Gerenův syn, princ Barim, po nich zoufale pátrá, chce najít ztraceného prince Alexe dříve, než dojde k dalšímu krvavému převratu v království. Je mu totiž jasné, že další obětí by byl on sám.

https://www.palmknihy.cz/ekniha/strazce-tajemstvi-207247

Jedná se o 2. díl knihy Strážce tajemství. Příběh se odehrává ve fiktivním středověku ve smyšleném kraji.

Nataniel má své důvody proč prchá ze země a míří na tajemné Dračí ostrovy. Brzy zjistí, jaké je to být Robinsonem. Není ale sám a není tak úplně bezradný. Má v plánu postavit si novou loď a vrátit se zase zpátky mezi lidi.

Podaří se mu ostrovy opustit a najít ztracenou princeznu?

https://www.palmknihy.cz/ekniha/vyprava-na-draci-ostrovy-207248

V některých školách na propadlíky nečeká žádný reparát ale černý kočár, který je odveze daleko na sever k muži, který je známý jako kouzelník Krasomil Kytička a opředený podivnými pověstmi.

Je to jen náhoda, že se v tom kraji před dvěma lety ztratila vzducholoď s vědeckou výpravou? A že se kluk, jehož rodiče byli členy oné výpravy, sám ocitá v tom černém kočáře? Ukrývají hory nějaké ztracené město? A co je pravdy na tom, že tam žijí draci?

Příběh se odehrává ve stejném kraji jako Strážce tajemství o 500 let později.

https://www.palmknihy.cz/ekniha/mysak-hvezda-a-ztracena-vzducholod-207246

Podivuhodný obrázek na staré školní lavici způsobí, že dva osmáci začnou společně pátrat po osudech pětice dávných kamarádů. Tajemná zahrada, zvláštní vzkazy a šifry a vzpomínky na časy dávno minulé pomohou odhalit osud jednoho fantastického městečka a splnit poslední přání jeho stavitele. A mladému detektivovi Matyášovi to vše úplně převrátí život na ruby.

Kniha se umístila na 3. místě v literární soutěži Albatrosu roku 2016.

https://www.palmknihy.cz/ekniha/tajemstvi-stare-lavice-208605