Novinky

9.3.2022 – Píšu novou knížku! „Lišák, sfinga a kouzelný koberec“ – každý, kdo v pohádkovém světě něco znamená, bydlí ve Vratislavicích nad Nisou. A to hlavně proto, že v místní knihovně visí kouzelný koberec, který funguje jako portál. Dá se s ním přemístit během okamžiku do jiných zemí a to za pár korun. Jenže…

Před tisíci lety bydleli všichni ti kouzelníci, víly a další bytosti na vzdálené planetě jménem Lalandie, odkud byli napůl vyhnáni a napůl utekli před zlým kouzelníkem. A když se dovrší těch tisíc let, portál ve Vratislavicích se najednou spojí s oním vzdáleným světem a ve Vratislavicích se začnou dít podivné věci.

Naštěstí je tu David Lišák, Jonáš Tysta, sfinga Mercedes a jeden odpudivý mrňavý polytok – polytoci žijí zejména v Praze a jsou to potomci bludiček a víl. Za normálních okolností jsou dost nebezpeční. Teď se tu ale hodí. Do Lalandie bude potřeba cestovat červí dírou a ani červi, kteří v té díře jsou, by něco takového jako je polytok nevzali do pusy.

V souvislosti s touto knihou chci také říct, že Ještědská akademie nebude. Původně měl mít „Kašpar a ještidlo“ aspoň dvě pokračování – jedním měla být kniha „Sfinga a polytok“ a další díl měl být o vyjmenovaných slovech. Nakonec jsem se u sfingy zasekla. Začátkem roku 2021 jsem napsala asi pět kapitol a tím jsem skončila. Teď jsem ji „zrecyklovala“ a zasadila i s tím polytokem do nové knížky. Takže tak – obě myšlenky zůstaly, ale zvlášť a v tuto chvíli nepředpokládám, že by měl mít Kašpar pokračování.

Knížka nemá žádnou spojitost s „Myšák, Hvězda a ztracená vzducholoď“, i když jsem zvolila podobný styl názvu, včetně toho, že Lišák je zase jen vlastní jméno (stejně jako Albert Myšák a Marek Hvězda). Jen se mi to tak líbilo a kniha je opravdu rozdělená na tři části, které odpovídají názvu. Vracím se jí ke knížkám určených spíš pro mládež než děti (a to navzdory tomu, že se v ní mihnou draci a dva brouci z „Kašpara a ještidla“, která je určená dětem.) Viděla bych to na ilustrovaný paperback – uvidíme, zda letos nebo příští rok.

26.2.2022 – moc děkuji všem, kteří nás podpořili na Hithitu. Kniha „Závěť Kryštofa Prevíta, pána z Povidliček a Satelitů“ vyjde! Zájem nebyl až tak velký, jak jsem doufala, a částka se nevybrala úplně celá. Každopádně jsem ráda, že zvládneme vydat náklad 400 ks. Kniha odešla 6.3. na sázení a čeká ji ještě jedna korektura. Snažíme se vše urychlit, aby nevylítly ceny tisku nebo nedošlo k jiným komplikacím, tak opravdu doufáme, že bude brzy.

leden 2022 – Zahajuji svůj BLOG: https://marketachaloupkova.blog.idnes.cz/

Přiznávám, že se mi do toho dlouho nechtělo, ale blogem bych chtěla jednak trochu zviditelnit své knížky, a pak dát také k dobru různé materiály, které jsem zatím nevyužila. Těšit se můžete např. na alegorický příběh „Až přiletí výři… dostaneš tečku“ (ochrání tečkování trpaslíky před útoky nebezpečných výrů?) A pak dám k dobru i své pohádky, kterých není dost na to, aby z nich byla pořádná knížka. A věřte, že nejsou jen pro děti. (Mladý králevic jede pro Živou vodu. Stráví hodinu na zakletém zámku. Zírá na nádhernou spící dívku. Sundá si pásek a vezme si její. Odjede. Zní to tak prostě. Téměř sprostě: brzy potom dostala ta královna krásného synáčka. )

12.1.2022 byla spuštěna kampaň na Hithitu. Podaří se nám vydat knihu „Závěť Kryštofa Prevíta, pána z Povidliček a Satelitů“?

Hithit a více o mé knize: https://www.hithit.com/cs/project/10516/kniha-zavet-krystofa-previta-pana-z-povidlicek-a-satelitu

Kniha „Kašpar a ještidlo“ (slibovaná původně na rok 2021) čeká zatím na obrázky. Po neštěstí na Ještědu mám trochu rozporuplné pocity z knihy, kde je jednou z postav také obsluha ještědské lanovky, ale snad letos vyjde. Je o broucích, kteří žijí na Ještědu a mají učitele, který nevěří v existenci Jablonce nad Nisou. Dokáží mu, že Jablonec existuje? V náhledu si můžete přečíst její začátek:

Kaspar_a_jestidlo