Dětské

Dětské knížky pro čtenáře ve věku asi od devíti let. Této cílové skupině jsem se dříve nevěnovala, ale pokud jste zabrouzdali do Novinek nebo na úvodní stránku, víte už, že připravuji do tisku hned dvě. První z nich je:

„Závěť Kryštofa Prevíta, pána z Povidliček a Satelitů“ – vyjmenovaná slova jsou ve skutečnosti tajná šifra! Co se jimi pokusil slavný vědec, vynálezce a umělec Kryštof Prevít, pán z Povidliček a Satelitů sdělit? Proč se na jeho obrazech objevuje obrazec zvaný „kolo času“? A kde je ukrytá jeho závěť? Asi jste se je vždycky učili jinak… ale jakmile Linda uslyší seznam vyjmenovaných zvířat, dojde této desetileté dívce něco, co většina dospělých přehlíží – všechna ta zvířata jsou přece znázorněná ve slavné jeskyni Altemirka. Odtud už je to jen kousek k rozluštění Prevítova tajemného poselství. Je možné, že něco podobného napadlo i Lindina tatínka, který se před dvěma roky ztratil? Podaří se jí ho ještě někdy najít?

„Nelíbejte Šípkovou Růženku“ jsem napsala s křížkem po funuse. Bylo to vyhlášené téma literární soutěže Albatrosu, ale tehdy jsem neměla žádný nápad, a pak jsem ji napsala až po uzávěrce. Je to jedna z mých nejstarších knížek. Úplně upřímně, myslím, že je v ní pár vtipných pasáží a že Vás nezklame, ale řekněme, že je to knížka, na které jsem se učila psát 🙂 Na palmknihách si ji můžete stáhnout zdarma.

Popis

Nelíbejte Šípkovou Růženku: Líbat Šípkovou Růženku se nedoporučuje. Jedno je jisté – jí to rozhodně nepomůže, a ten, kdo to udělá, pravděpodobně ztratí peníze, koně, čas a případně i trůn. K tomu, aby byla zachráněna, je potřeba, aby spojili své síly jeden královský detektiv, trpaslík, který miluje matematiku a dva poškoláci. A samozřejmě není nikdy na škodu seznámit se s největším hrdinou té doby – černým Arnoldem a mít k ruce draka. Draci hrají v tomhle příběhu důležitou roli, protože bez nich by se nikdy neodehrál. Tedy bez nich a bez jednoho žárlivého alchymisty. Co se vlastně stalo ten den, kdy usnul celý zámek v Růžovém království, pomůže odhalit deník pubertální princezny Růženky.

https://www.palmknihy.cz/ekniha/nelibejte-sipkovou-ruzenku-208604

Anakondy se neváží: tato knížka není momentálně k dispozici. Jednalo se o soubor básniček a obrázků v PDF, které bych ráda aktualizovala a předělala.